Wino włoskie

Wino i produkty włoskie – Mała Italia w Twojej Kuchni
Kuchnia włoska jest znana na całym globie przede wszystkim za sprawą pizzy oraz spaghetti. To jednak nie wszystko, co ta niezwykła kultura oferuje. Warto niemniej jednak zapoznać się dokładniej z produktami włoskimi, mogą one bowiem zrewolucjonizować kuchnię oraz dodać oryginalności wielu daniom.

Wino włoskie

Jaki legendarny napój kojarzy się z Włochami?
Doskonałym produktem jest, rzecz zrozumiała, wino włoskie. W tym kraju, ze względu na klimat fabrykowane są wybitnie legendarne i uważane za dobre wina. Przeróżne rejony winiarskie we Włoszech specjalizują się w różnych rodzajach fabrykowanego wina.


Najbardziej popularne regiony winiarskie we Włoszech to:
•    Wenecja,
•    Toskania,
•    Sycylia.
W naszym kraju tego rodzaju produkty nabyć wolno w wielu punktach sprzedaży.
Które inne włoskie wyroby są warte uwagi?
Następnym, dostępnym w Polsce artykułem jest włoski makaron. Wyborne spaghetti stanie się z nim jeszcze smaczniejsze. Co więcej, makarony włoskie są znane z wysokiej jakości. Z pewnością należałoby skosztować tego produktu.
Włochy to również kraj, jaki słynie z produkcji doskonałej oliwy. Rzecz oczywista w Polsce produkty oryginalne będą trochę droższe od tych, które nabyć można bezpośrednio w kraju produkcji. Jakość oliwy jest jednak powodem, dla którego cena nie powinna być problemem – w końcu jest ona uznawana za jedną z najlepszych na świecie!


Włoskie wędliny mają swoich sympatyków na całym świecie, a co ważne, wolno je odkryć także w lokalnych sklepach. Najbardziej znana jest pewnie szynka parmeńska. Jej specyficzny smak i forma odróżniają ją od stereotypowych wędlin. Ta suszona, surowa szynka sprawdzi się nie wyłącznie na kanapce, ale oraz jako dodatek do wielu potraw.