Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

W dzisiejszych czasach kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras ginekolog

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, wobec tego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, ale w głównej mierze też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje mnóstwo radości, ale także o jego zdrowie należy dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, w następstwie tego też zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci tworzone są idealne warunki medyczne. Lekarze troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak również o ich komfort i porządne samopoczucie, jakie może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.