hydrolat do cery dojrzałej

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością używane, gdyż mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, pigmentów i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi skórę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dobrać według ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, niemniej jednak i o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.